Фото: Киевская городская прокуратура Група ділків обманювала громадян України, обіцяючи працевлаштування за кордоном
Злочинне угруповання обдурило щонайменше тисячу громадян і привласнило понад 10 мільйонів гривень, повідомляють у прокуратурі.
У Києві припинено діяльність злочинної організації з 13 осіб, які довго займалися шахрайськими діями під виглядом надання послуг з працевлаштування в Європі. Про це повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.
Повідомляється, що у березні цього року учасники групи розробили спільний план злочинних дій, щоб отримувати гроші від громадян України, у тому числі вимушених переселенців та біженців, які шукали роботу за кордоном.
“Для реалізації схеми організатор створив вебсайт, де пропонувалися посередницькі послуги з працевлаштування в країнах Європи. Спілкування з потенційними заробітчанами здійснювалося через так званий кол-центр. Після отримання від потерпілих платежу в сумі 250 євро жодних дій, спрямованих на працевлаштування громадян, зловмисники не робили, повністю припиняли з ними зв’язок, а отримані кошти привласнювали. Кошти, отримані від злочинної діяльності, виводилися через численні банківські картки підставних осіб”, – йдеться в повідомленні.
У прокуратурі повідомляють, що злочинне угруповання обдурило щонайменше тисячу громадян і привласнило понад 10 мільйонів гривень.
“З метою конспірації своєї діяльності злочинці використовували інтернет-месенджери, умовні слова та вигадані нікнейми. Також злочинне угруповання характеризувалось стійким складом учасників із чітким розподілом функцій”, – уточнюють у прес-службі прокуратури.
Проведено 24 обшуки та вилучено понад 100 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність, а також понад 1 млн гривень, близько 35 тисяч доларів США та 12 тисяч євро.
Зловмисникам повідомлено про підозру в шахрайстві, дев’ятьом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (п’яти з яких – без визначення розміру застави, іншим чотирьом з можливістю внесення застави у розмірі від 390 000 до 740 000 грн), ще двом – цілодобовий домашній арешт, а щодо інших розгляд клопотань про обрання запобіжних заходів триває.
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Раніше Служба безпеки України ліквідувала шахрайську схему на Житомирській митниці. Зловмисники завдали державі майже 40 мільйонів гривень збитків.
Джерело Блогинг
Leave a Reply