Фото: Київська міська прокуратура Суд наклав арешт на будівлі на вулиці Хорива в Києві
Приватне підприємство зареєструвало за собою право власності на нежитлові будівлі, не виконавши взятих на себе зобов’язань. Суд наклав арешт на об’єкт, щоб унеможливити подальшу незаконну перереєстрацію.
Суд наклав арешт на будівлі на вулиці Хорива у місті Києві. Йдеться про об’єкт культурної спадщини, який належать громаді, але незаконний власник не поспішав повертати їх у комунальну власність. Про це у середу, 22 травня, повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.
Повідомляється, що будинки, які розташовані на території Старого Подолу, в 2007 році були визнані непридатними для проживання й такими, що потребують реконструкції.
У 2010 році КП Поділ-ІнвестРеконструкція уклало з приватним підприємством інвестиційний договір, за яким приватне підприємство отримувало можливість стати власником цих будівель після їх реконструкції і введення в експлуатацію.
“Однак, попри те, що об`єкт реконструкції не був введений в експлуатацію, приватне підприємство зареєструвало за собою право власності на нежитлові будівлі. У зв’язку з цим, органи прокуратури заявили позов про скасування державної реєстрації та повернення будівель до комунальної власності. Крім того, за фактом незаконного руйнування об’єкту, який входить до переліку пам’яток культурної спадщини місцевого значення міста Києва, а також за фактом незаконної реєстрації права власності на нежитлові будівлі було розпочато кримінальне провадження”, – йдеться в повідомленні.
Господарський суд міста Києва у 2021 році, а згодом і Північний апеляційний суд у 2022 році встановили, що приватне підприємство не виконало зобов’язання і не могло набути право власності на спірні будівлі, але в 2024 році підприємство знову двічі незаконно зареєструвало право власності на вказані приміщення, змінивши їх площу.
Тепер за клопотанням Подільської окружної прокуратури накладено арешт на вказані приміщення, що унеможливить їх подальшу перереєстрацію на інших власників.
Раніше повідомлялося, що в Києві демонтували “храм-кіоск” біля Десятинної церкви. “Церква-МАФ” була незаконно споруджена на державних землях і стояла в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра”.
Джерело Блогинг
Leave a Reply