Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове місце
Раніше обговорювалося як локація місце під так званою Аркою дружби народів, а наразі з’явилася інша.
Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва. Однак його зведення можливе лише після стабілізації економіки. Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Антон Дробович в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
За його словами, Інститут розробив пантеону концепцію вже давно, ще перед повномасштабною війною, і передав у Кабінет міністрів на затвердження, де вона досі знаходиться.
“Перший рівень пошанування – це сектори військових поховань. Інститут розробив рекомендації, і вони реалізовані… Другий рівень – це Національне військове меморіальне кладовище… Третій рівень – це, власне, Національний пантеон. За нашою концепцією – це локація в центрі Києва, в його стародавній частині, яка має показати символічну тяглість нашого тисячолітнього шляху до самих себе, шляху нашої державності”, – розповів Дробович.
Очільник УІНП зазначив, що хоча концепція пантеону поки що урядом не ухвалена, на сьогодні є чітке зрушення в питанні місця його розміщення.
“Раніше обговорювалося як локація лише місце під так званою Аркою дружби народів, а наразі з’явилася інша локація в центрі Києва, ще більш знакова. Мабуть, важко буде знайти більш почесне місце в столиці для такого пантеону. Ми вже маємо попередню згоду власника земельної ділянки, це державна інституція”, – зазначив він, не називаючи саму локацію.
На запитання, коли можна буде говорити про будівництво пантеону, голова УІНП заявив, що “це не обов’язково кінець війни, але це точно стабілізація економіки”.
“Тобто це тоді, коли інфраструктурні проєкти символічного характеру не викликатимуть у людей такі болючі реакції”, – додав Дробович.
Нагадаємо, 2 травня 2023 року Верховна Рада ухвалювала рішення про створення Національного військового меморіального кладовища. Його планували розташувати в Дніпровському районі Києва, в Биківні. Але президент Володимир Зеленський так і не підписав відповідний закон.
У серпні 2023 року уряд затвердив реалізацію експериментального проєкту з будівництва кладовища у селищі Гатне. Однак рідні загиблих героїв були проти такого рішення.
На початку грудня 2023 року Рада підтримала законопроєкт щодо будівництва та експлуатації Національно військового меморіального кладовища, який передбачає, що місце розташування кладовища має визначати Кабмін. Загалом на створення цього кладовища виділили 515 мільйонів гривень.
Джерело Блогинг
Leave a Reply