Фото: КМДА Колишня Арка дружби народів стала предметом дискусій
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович бачить три сценарії розвитку подій довкола цього об’єкта.
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович вважає, що Арку Свободи українського народу, яка раніше називалася Аркою дружби народів, не обов’язково демонтувати, якщо місто і громада її переозначать і сприйматимуть по-іншому. При цьому варіант демонтажу він теж не відкидає. Про це Дробович повідомив в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.
“Я бачу три сценарії розвитку подій довкола цього об’єкта. Перший сценарій – повний демонтаж. Другий варіант – залишити все, як є, і тоді буде демонтаж примусовий, бо рано чи пізно це зроблять самі громадяни, як зробили з Леніним. Третій варіант – залишити арку і зробити, як в 2017 році, з неї веселку як символ ЛГБТ або просто символ веселки над водою”, – сказав Дробович.
Варіант із веселкою він назвав єдиним, який справді переозначає цей об’єкт і викликає новий контекст і дискусії.
“Бо тріщина, яка наразі є у виконанні Володимира Кузнєцова і групи, є хорошим і сильним висловлюванням, але вона не стала віральною. Вона не змінила публічний простір так, щоб це зчитувалося, ніхто в приватній розмові не називає її “Аркою тріщини народів”. А веселка працює! Це одразу стало зрозуміло, коли виступив “Правий сектор”, а це значить, що це вже не зчитують як радянський символ”, – додав очільник УІНП.
Дробович наголосив, що це не єдиний варіант, “можливо, там можна зробити якусь водяну гірку, яка переозначить функціонально, можливо, щось інше”.
Раніше в Українському інституті національної пам’яті заявляли, що Арка “дружби народів” у Києві підлягає повному демонтажу, попри перейменування на Арку свободи українського народу.
Нагадаємо, у 2022 році у центрі Києва демонтували монумент під Аркою дружби народів – скульптурну групу з росіянина та українця. Згодом Арку Дружби народів перейменували в Арку Свободи українського народу.
Джерело Блогинг
Leave a Reply